A koronavírus pszichés hatásai
A koronavírus járvány nem csak fizikai egészségünket veszélyezteti, hanem egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy pszichés hatásai is igen jelentősek lesznek rövid- és hosszútávon.
A koronavírus járvány nem csak fizikai egészségünket veszélyezteti, hanem egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy pszichés hatásai is igen jelentősek lesznek rövid- és hosszútávon.
Mit jelent az, hogy toleranciaablak? Hogyan is szabályozzuk érzelmeinket? Lehet ebben fejlődni? Ha igen, milyen érzelemszabályozási gyakorlatokat használhatunk?
A pszichológusokról számtalan tévhit kering, ami egyrészt a médiának köszönhető, másrészt pedig annak, hogy keveset beszélünk arról, hogy mi is egy pszichológus valódi feladata.
A cikkben igyekeztem a leggyakoribb tévhiteket bemutatni és megcáfolni.
Az előző cikkben szó esett az önegyüttérzés fogalmáról. Ebben a bejegyzésben pedig pár gyakorlatról esik szó, amivel növelhetjük a magunk felé tanúsított empátia mértékét.
Rengeteg könyv kering a piacon különböző pszichológiai témákban, és sajnos nem mindegyik minősége éri el a kívánt szintet. A cikkben igyekszem több olyan könyvet is bemutatni, ami a függőség témájában hasznos lehet. Vigyázat, kicsit haza is beszélek!
Az önegyüttérzés egy fejleszthető, gyakorolható tulajdonságunk, mely önértékelési problémáink megoldásának része lehet. Az elméleti alapokat tisztázom ebben a cikkben.
A stressz fogalma része lett hétköznapi nyelvünknek, megkockáztatom, hogy napi szinten kiejtjük a szánkon. Ebben a cikkben azt járom körbe, hogy mit is jelent pontosan ez a kifejezés.
A mindfulness, vagy magyarul jelen tudatosság felkapott témává vált az utóbbi időben, […]
Egy nemrégiben megjelent kutatásban az aktív vizuális alkotó tevékenység agyra gyakorolt hatását […]
A Jog és Pszichológia Online folyóirat Az Elköteleződés és Elfogadás Terápiáról “Az […]